Ahoj! Vítej na našem blogu! Najdeš tu obrázky, písničky a mnoho dalšího, tak budeme moc rády, když zanecháš komentík, děkujeme♥♥


July 2010

Fotky Ashley Tisdale

31. july 2010 at 16:11 | Kačka H.
Ashley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley Tisdale
Ashley Tisdale
Ashley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley TisdaleAshley Tisdale

Opilá veverka :D XD

31. july 2010 at 15:57 | Kačka H.
opilá veverka

Klikněte na obrázek, aby jste si obrázek zvětšili.. Je hustá co!!

Miley Cyrus! Jen pár fotek...

31. july 2010 at 15:54 | Kačka H.

Slon africký

31. july 2010 at 15:45 | Kačka H.
Soubor:African Elephant in Kenya.jpg
Slon africký (Loxodonta africana) je savec z řádu chobotnatců. Je to největší suchozemský savec, který dorůstá výšky až 4 m. Slon africký se vyskytuje roztroušeně v celé Africe jižně od Sahelu, ale v dřívějších dobách se prokazatelně vyskytoval v mnohem hojnějším počtu na celém kontinentu, i v severní Africe. Obývá poměrně rozmanité prostředí. Slony můžeme najít v deštných lesích, na savanách a vystupují až do horských oblastí do 5000 m n. m. Sloni jsou poměrně přizpůsobiví - důležitý je pro ně jen dostatek potravy, vody a stínu.

Obsah

[skrýt]

[editovat] Rozměry

  • Výška v kohoutku: 3-4 m
  • Délka těla: 7-9 m (samice 6,5-8,5m)
  • Hmotnost: 6-7 tun (samice 4 tuny)
  • Rychlost chůze/běhu: 6 km/h - 40 km/h
  • Délka života: 60-80 let
  • Největší dosud popsaný jedinec tohoto druhu slona, který byl v roce 1955 zastřelen v Angole, vážil 12,24 tuny a v kohoutku měřil 4,2 metry.

[editovat] Vzhled

Slon africký má silnou, ale pružnou kůži šedivého až šedohnědého zbarvení bez srsti. Chlupy má jen na konci ocasu. Na celém těle je pokrytý hmatovými chloupky, které jsou více koncentrované na chobotu. Mezi charakteristické znaky patří dva citlivé "prstíky" na konci citlivého chobotu, který slouží k dýchání, čichání, pití, sprchování a podávání potravy. Dalším výrazným znakem jsou obrovské silně prokrvené ušní boltce na jeho velké hlavě, pomocí nichž ztrácí mnoho přebytečného tepla, a předchází tak přehřátí během horkých afrických dní. Má vysoké nohy a štíhlou postavu, čelo ubíhající dozadu a prohnutý hřbet. Samec i samice mají kly, které rostou celý život. Největší kly, jaké byly u slona zjištěny, měřily přes 3 metry a vážily přes 100 kg.
Sloni mají velmi jemný čich a dobrý sluch, kterým vnímají i pro lidi neslyšitelné infrazvuky (5-24 Hz), jimiž se dorozumívají na velké vzdálenosti. Navíc díky tomu sluchem vnímají i otřesy půdy, způsobené například pohybem vzdálených zvířat, a zaznamenávají změny atmosférického tlaku.
Tato zvířata, i když jsou schopná běhat velmi rychle, upřednostňují spíše chůzi přibližně stejně rychlou jako u člověka. Na zem totiž při pomalejší chůzi našlapují měkce a pohybují se téměř neslyšně. Došlapují jen na konečky prstů srostlé rosolovitým vazivem do polštáře, který tvoří celé "chodidlo" a slouží jako tlumič.

[editovat] Způsob života

Sloní stádo v Národním parku Sweetwater v Keni
Afričtí sloni jsou společenská zvířata a drží se pohromadě ve vysoce organizovaných skupinách tvořených deseti až dvanácti samicemi a jejich mláďaty. Skupinu vede dominantní samice, která je spřízněná se všemi členy tlupy. Tyto skupiny se někdy dočasně shromažďují do stád o několika stech kusů. Samci žijí stranou v mládeneckých skupinách, starší jedinci pak samotářsky. Dospívají ve věku 25-ti let. V době páření přicházejí samci na krátkou dobu do stád, a soupeří o možnost spáření se samicemi. Sloni mají i velmi vyvinuté sociální cítění. Když někdo ze stáda zemře, ostatní sloni ho "pochovají" pod hromadu dříví a několik hodin truchlí.
Stádo slonů dovede překonávat značné vzdálenosti, ale drží se při tom v blízkosti vody, protože každý slon potřebuje denně pít až 130-190 litrů vody a rád se koupe. Když je voda dost hluboká, ponoří se až na dno a dýchá jen chobotem, který slouží jako periskop. Při koupání na své tělo chobotem nastříká bahno z břehu a chrání se tak nejen před obtížným hmyzem, ale i proti přehřátí organismu v horkých dnech.

[editovat] Dorozumívání

Sloni se potřebují dorozumívat a činí tak hlavně při hledání potravy v lese, když na sebe členové stáda navzájem nevidí. Vydávají hluboký bručící hlas, který se dříve považoval za kručení v břiše, ale dnes se ví, že ho slon vydává kloktáním v chobotu. Když je slon spokojený, mručí tlumených zvukem, ale když se vyleká, prudce a krátce zatroubí.
Mladí samci se při bojových hrách staví proti sobě a zamávají choboty. Pak se proti sobě rozeběhnou a začnou se choboty přetlačovat. Když se ani jednomu nepodaří druhého přetlačit, vrátí se oba zpět na původní místo a souboj začnou znovu. Dominantní jedinec si ve skupině zjednává pořádek jen zatočením chobotu nebo zvířením prachu. Někdy je při tom slyšet i sloní troubení.

[editovat] Potrava

Sloni jsou býložravá zvířata. Jejich jídelníček závisí přímo na tom, kde se zrovna jedinec nachází. Všichni ale musí denně spořádat až 225 kg potravy. Takto velké množství potravy musí požírat 15 až 18 hodin denně. Z toho jim zbudou jen přibližně 4 hodiny denně na spánek. Potrava navíc není v těle dobře zpracovávaná a zužitkuje se jen z 35-40%, takže slon vyprodukuje denně až 180 kg trusu a 40-60 litrů moči.
Potravu si slon podává chobotem až do jícnu. Má málo zubů, navíc stoličky důležité pro drcení rostlinné potravy má jen čtyři. Potravu tak může jen rozžvýkti, proto má slon tak malou účinnost trávení. Když ztratí všechny zuby, nemá už v tlamě moc možností potravu rozžvýkat a slon umírá hlady, protože žaludek nerozžvýkanou potravu nerozloží. To se stává zhruba v 70 letech sloního věku.
Dvě sloní samice s mláďaty

[editovat] Rozmnožování

Samice jsou říjné 2-6 dní každé dva měsíce a rodí zpravidla jednou za čtyři roky. Mládě se většinou rodí jedno po 22 měsíční březosti, výjimečně se rodí dvojčata. Při porodu samici hlídají její společnice ze stáda, aby ochránily ji i mládě. Slůně měří po porodu jen 85 centimetrů a váží 110 kg. Samice své mládě kojí dva roky. Po uplynutí této doby slůně zůstává u matky, i když ta má již dalšího potomka. Samice se pak stará naráz i o tři různě stará mláďata. Sloni dospívají zhruba v deseti letech, ale do rozmnožování se zapojují až za dalších 5 až 10 let. Když je mládě napadeno, matka jej velmi zuřivě brání.

[editovat] Ochrana druhu

Dříve se v Africe vyskytovalo na miliony kusů těchto zvířat, ale kvůli pytláctví jsou jejich stavy nižší. Sloni se často zdržují v Národních parcích, kde jsou ve větším bezpečí. Ve většině zemí jsou sloni afričtí chráněni zákonem a jejich nezákonný lov se přísně trestá. I když je tento slon považován za zranitelný druh, jeho stavy se v jednotlivých lokalitách značně liší. Podle IUCN není znám přesný celkový počet jedinců, ale v jedné oblasti na východě Afriky se na ploše 20 000 km² pohybuje okolo 10 000 jedinců, které mohou decimovat okolní floru, zatímco z mnoha míst slon zcela vymizel. V současnosti se ani neví, jestli populace slonů roste nebo klesá, protože jedna sloní generace má až 25 let a obsáhlejší analýza by trvala také tak dlouho, ale na základě pozorování se zdá, že ve většině oblastí počet slonů oproti předchozí generaci klesl.

Tučňák oslí

31. july 2010 at 15:39 | Kačka H.
Tučňák oslí(Pygoscelis papua) se vyskytuje kolem jižního polárního kruhu a je asi tím nejrychlejším
oslí tučnák

tučňákem vůbec. Hnízdí na jižních arktických ostrovech, Kerguelenech, Malvínech a Grahamských ostrovech. V době kdy nehnízdí se vyskytuje až u Nového Zélandu a Tasmánie. Převážnou část času tráví ve vodě.

Obsah

[skrýt]

[editovat] Popis

Latinský Název: Pygoscelis Papua
Světová populace: cca 320 000 hnizdících párů
Věk: cca 20 let
Průměrná délka: 80 cm
Průměrná Váha: 6 - 8 kg
Délka inkubace: 35 dnů
Počet vajec: 2
- šedobíle zbarvený, má bílé břicho a černá záda, a nápadný oranžový zobák
- své jméno dostal podle daleko slyšitelného hlasu, připomínajícího oslí hýkání.

[editovat] Pohyb

Tučňák oslí je nelétavý pták. Je velmi dobře přizpůsobený životu v moři. Má tuhá, veslovitá křídla, která mu dovoluje rychle plavat pod vodou. Přitom křídli mává jako ostatní ptáci při letu. Na souši jeho krátké nohy vypadají nemotorně, ale jsou silné a dokáže urazit mnoho kilometrů při cestách z pobřeží na hnízdiště. Chůzi si ulehčuje klouzáním po ledě. Lehne si na břicho a jede dolů jako na klouzačce.

[editovat] Potrava

Loví ve vodách pod mořskou hladinou - ta se téměř vaří, když tučňáci zaútočí na hejna ryb. Loví přiměřeně menší kořist, menší ryby a hlavonožce, hlavně korýše a krill.

[editovat] Péče o mládě

Obě mláďata se líhnou současně a po vylíhnutí jsou porostlá stříbřitým nebo kouřově šedým prachovým peřím. Oba rodiče je nakrmí natrávenou potravou z volete a potom se střídají v jejich hlídání a krmení. Po dosažení stáří 4 týdnů mladí tučňáci oslí opouštějí hnízdo a shromažďují se společně s dalšími jedinci ve "školkách". Ve věku 9 týdnů už mláďata vyrážejí na moře, kde se pak v tlupách toulají.

[editovat] Ohrožení

Tučňáci jsou významnou součástí potravního řetězce. Ve vodě jim hrozí nebezpečí od tuleňů, lachtanů, žraloků a kosatek, a proto jsou velmi ostražití. Tučňáci mají hluboce vrozeno, že jim na souši nebezpečí nehrozí, a chovají se podle toho. Hnízdí v blízkosti lidských stanic. Někteří lidé jim neubližují, ale někteří je loví na maso nebo tuk, ze kterého dělají olej. Nejvíce jsou na souši ohrožena vejce a mláďata. Mezi ptáky tam patří Chaluha velká, Buřňák obrovský, Racek dominikánský nebo Štítonos bílý. Jediným vážným nebezpečím, při kterém přichází o život mnoho tučňáků je počasí, ať silné sněhové vánice nebo dlouhotrvající silné mrazy.

[editovat] Zajímavosti

Tento druh tučňáka se anglicky překládá jako Gentoo Penguin a tak se jmenuje i jedna GNU/Linuxová distribuce.
Tento druh tučňáka je zároveň nejrychlejším ptákem ve vodě, dokáže na krátkou vzdálenost plavat rychlostí až přes 27 km/h (podle Guinessovy knihy zvířat, nakl. Mustang, Plzeň 1995).

Ahoj

29. july 2010 at 10:08 | Kačka H.
                                                     TENTO ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE!!
                                                              JE TO DŮLEŽITÉ!!! 

Ahoj! Jen jsem vás chtěla pozdravit!! Je to trošku divné, ale já nevím co na blog dávat. Nenapadá vás něco? Já teď moc nepřemýšlím, protože mám takovou špatnou náladu. Ale to je fuk. Jstli vás něco napadá, tak mi ten nápad prosím napište. Je jedno jak. Prostě ho někam napište abych si ho mohla přečíst. Moc děkuji a moc vás o to prosím... Tak ahoj!

Pejsek

27. july 2010 at 22:48 | Kačka H.
                                       Tento pejsek se mi hrozně líbí. Je to štěňátko ZLATÉHO RETRÍVRA.
                                       Líbí se vám taky?☺☺☺☺☺?????

__flashReplacement__

                          P.S. Myslíte, že je hezké oblékat psa do oblečků? Tak to se mýlíte!
                            
__flashReplacement__
Mě se tahle kočička hrozně líbí!
Je roztomilá..

__flashReplacement__


P.S. Nikdy nazavírejte kočku! Tím kočky i jiná zvířata trápíte..

__flashReplacement__


Tweety

27. july 2010 at 22:17 | Kačka H.
                                                                   Je roztomilý!!!
                                                             Mám tweetyho ráda..

__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__

Písničky z High School Musical

27. july 2010 at 11:28 | Kačka H.
Vanessa Hudgens Say Ok Music

27. july 2010 at 11:19 | Kačka H.
Mě se tahle písnička lbí ale i ne.. Já nevím. Jak vy?Camp Rock photo

27. july 2010 at 11:16 | Kačka H.

Jonas Brothers Fotky ♥☺♥☺

27. july 2010 at 11:14 | Kačka H.

Kylie Minogue - All The Lovers

27. july 2010 at 11:00 | Kačka H.

Jedward Feat. Vanilla Ice - Under Pressure

26. july 2010 at 13:08 | Kačka H.

guru josh project infinity 2009

26. july 2010 at 13:06 | Kačka H.

Paramore: The Only Exception

26. july 2010 at 13:00 | Kačka H.


Komentáře..

26. july 2010 at 11:09 | Kačka H.
Prosím.. I když tu třeba nedávám nějaké dny články, tak mi prosím dávejte komantáře... Já jsem teď tři dny nemohla. Byla jsem totiž na chalupě. 16.srpna taky nemůžu týden, protože budu ze sestřenicí na chalupě. A ještě 8.srpna nemůžu, protože jedeme na týden do chorvatska. Zbytek vám řeknu později, až se všechno dozvím.. Tak zatím pa a prosím o komentáře..

Jonas Brothers - SOS

23. july 2010 at 9:16 | Kačka H.

Nick Jonas - Who i am

23. july 2010 at 9:09 | Kačka H.
♥♥♥♥♥♥Miluji Nicka Jonase ♥♥♥♥♥♥
Je ze všech nej, nej, nej, nejlepší!

To je rozdíl co??!!!

22. july 2010 at 15:23 | Kačka H.
                                               Ostrov Mako z H2o stačí přidat vodumm

                                                     Ostrov Mako ve skutečnosti!!


sk. mako

Hannah Montana

22. july 2010 at 15:12 | Kačka H.
Já vím, všíchni Hannu nemají rádi. Ale někdo ji má rád. Tak nechci hned říkát, že Hanna je hrozná. Náhodou má hezké písničky. Sice je lepší Miley Cyrus, ale Hanna Montana je taky super!
__flashReplacement__

__flashReplacement____flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

Královna Lady Gaga :D :D

22. july 2010 at 15:01 | Kačka H.
__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

Koně

22. july 2010 at 14:54 | Kačka H.
Já zrovna koně nezbožňuju, ale některý koně jsou opravdu hezké..
__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

__flashReplacement__

Růžový Panter

21. july 2010 at 9:50 | Kačka H.
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__


Animace Joea Jonase(To jsem udělala já)

21. july 2010 at 9:22 | Kačka H.
__flashReplacement__

Camp Rock 2 - Can't Back Down

20. july 2010 at 10:09 | Kačka H.

Camp Rock 2 It's On

20. july 2010 at 10:07 | Kačka H.

Camp Rock

20. july 2010 at 9:53 | Kačka H.
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__

Tygři

20. july 2010 at 9:42 | Kačka H.
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__

Miley Cyrus - Start All Over

20. july 2010 at 9:06 | Kačka H.

Různé obrázky, animace atd..

19. july 2010 at 19:45 | Kačka H.
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__

Aura Dione - I Will Love You Monday

19. july 2010 at 10:53 | Kačka H.

***Soutěž končí***

19. july 2010 at 10:46 | Kačka H.
Víte, já vím že tenhle bloh je nudný a nechcete se přihlásit na moje soutěže. Tak já tu soutěž o nejlepší písničku zruším. Je mi líto. Ale když jste se nepřihlásili.. Omlouvám se. Jestli je vám to líto, tak mi dejte pls alespoň komentář.

Miley mladší sestra Noah Ray Cyrus

18. july 2010 at 18:24 | Kačka H.
noah

Shakiry písničky

17. july 2010 at 17:30 | Kačka H.


In the Summertime - Zeke and Luther

17. july 2010 at 17:17 | Kačka H.

Jonas Brothers - L.A. Baby

17. july 2010 at 17:11 | Kačka H.

Bon Jovi - It's my life

17. july 2010 at 17:03 | Kačka H.


Neni špatná! :)
Děkujem za návštěvu našeho blogu.. Doufám, že tu nejsi naposledy a že se někdy stavíš..
S láskou Adminka Kačka♥ a Alex (: